Welcome to Nursing Momma Nola Online Shop!
Close
5000 W esplanade ave 339 Metairie La, 70006
(504) 377-4254 nursingmommallc@gmail.com

Hej, když se nad tím zamyslím, od té doby už uplynula dlouhá doba.

Vědy poskytují většinou koherentní chápání světa. Většinou koherentní. Poskytuje pochopení možného, ​​pravděpodobného, ​​nepravděpodobného a nemožného. Většina věd, na rozdíl od částí lékařské vědy, se nezabývá nemožným. Neexistuje doplňková a alternativní fyzika, chemie, biochemie nebo inženýrství. Tyto disciplíny porovnávají své představy s realitou, a pokud jsou nápady shledány nedostatečnými, jsou opuštěny. Perpetum mobile nebere vážně žádný akademický fyzik; pokud by perpetum mobile byl alternativní medicínou, nabízel by ho v Centru profesor medicíny z Harvardu.

Většina vědců mimo medicínu si je vědoma toho, jak snadné je oklamat sebe a potažmo i ostatní. Jak řekl Richard Feynman.

„Ze zkušenosti jsme se naučili, že pravda vyjde najevo. Ostatní experimentátoři váš experiment zopakují a zjistí, zda jste se mýlili nebo měli pravdu. Přírodní jevy budou souhlasit nebo nebudou souhlasit s vaší teorií. A i když můžete získat nějakou dočasnou slávu a vzrušení, nezískáte dobrou pověst jako vědec, pokud jste se nesnažili být v tomto druhu práce velmi opatrní. A právě tento typ integrity, tento druh péče, abyste se neoklamali, do značné míry chybí ve většině výzkumů v oblasti cargo kultů.“

Mým archetypem pro vědce, kteří klamou sebe i ostatní, je příběh N-paprsků, o kterém jsem mluvil dříve.

Z jakéhokoli důvodu, a já nepředstírám, že rozumím proč, lékaři občas nejsou schopni začlenit jednoduchý koncept, že pokud nebudou velmi opatrní, mohou být oklamáni. Výsledkem je komplementární a alternativní medicína. Je to místo, které zůstane, když se svět pohne dál.

Tato fáze se mi neustále objevovala v hlavě, když jsem se díval na sekce Huffington Post o Intergratve Medicine. Svět medicíny se alespoň posunul a nechal Huffington Post za sebou. Tolik na stránkách HuffPo Intergrative medicine je v rozporu s realitou, že zmíním jen několik nejkřiklavějších příkladů medicínských nesmyslů. HuffPo dává Natural News zabrat ve výrobě fantasy. Nejpozoruhodnější byl homeopatický (fakta jsou vážně klamána; není to základní princip homeopatie?) článek od Dany Ulman s názvem Homeopatie pro radiační otravu. Voda pro radiační toxicitu. Vážně. A dokonce ani těžká voda, která by mohla zachytit další neutron. A zdůvodnění jeho použití je pokud možno ještě praštěnější než u ach-tak-hloupého-ococcinum.

„Protože jednou ze základních premis homeopatické medicíny je, že malé dávky léčby mohou pomoci vyléčit ty příznaky, o kterých je známo, že je způsobují velké dávky, navrhl Ludlam Grubbemu, že ozařování může být léčbou stavů, jako jsou nádory, protože také způsobuje jim. Tento incident je jen dalším příkladem z historie, ve kterém vhled z homeopatické perspektivy poskytl důležitý průlom v lékařské léčbě.

Předpokládám, že protože kouření způsobuje rakovinu, měli byste léčit rakovinu plic cigaretami a protože alkohol způsobuje cirhózu, měli byste cirhózu léčit vodkou a zbraně způsobují akutní otravu olovem, takže bychom možná měli střílet oběti střelných zbraní. To, jak předpokládám, by byly rozumné závěry homeopatické teorie odvozené z metafory a chybné metafory, že.

Jaké nosní dutiny se doporučují pro radiační terapii? Cadmium iodatum, Ceanothus a Cadmium sulphuratum, pro které neexistují žádné publikace Pubmed na podporu léčby radiační toxicity, i když autor říká, že jsou dobře známými léky na tento stav. Předpokládám, že lékařská věda to moc nezná. Ach ta moudrost homeopatie, kde se to tak dělá.

Pak autor navrhuje

„Měsíček lékařský (měsíček lékařský) je známý bylinný a homeopatický lék. Vysoce respektovaný výzkum zjistil vynikající výsledky při používání měsíčkové masti u lidí, kteří prodělali dermatitidu způsobenou radioterapií.“

Proč je Calendula homeopatickým lékem? Šel jsem na původní odkaz a z literatury se zdá, že je to užitečný prostředek pro prevenci popálenin způsobených ozářením. Nejsem si ale jistý, zda bych Calendula zařadil mezi homeopatický přípravek. Podle stránek výrobců je to „Calendula Fresh Plant 4 %“ a v původním článku je „vyrobeno z rostliny z čeledi měsíčku lékařského, Calendula officinalis. Digest se získá inkubací při 75 °C ve vazelíně, aby se extrahovaly složky rostliny rozpustné v tucích.“ Autoři nikde v odkazu nepoužívají slovo homeopatický.

Skutečný produkt přišel obsahující skutečné části rostliny v měřitelných koncentracích, což je stěží homeopatický charakter. Měsíčková mast nebyla podrobena testování, ani nebyla potencována, jako by jedna z nich byla užitečná. Není to homeopatický přípravek jen proto, že jde o přípravek vyrobený výrobcem homeopatických nostrů, i když se to zdá být důvodem. Jde o novou definici homeopatického přípravku: pokud je vyroben homeopatickým výrobcem, jedná se tedy o homeopatický přípravek. Podle této normy by byl výtok z toalet Boiron rovněž považován za homeopatické přípravky.

Pokud jde o homeopatii, nejen že se svět posunul kupředu, racionální myšlení a důslednost se posunuly dál.

A existuje akupunktura. Je zde odkaz na článek s názvem Jak rostou náklady na léčbu, více Američanů se obrací na akupunkturu. Toto je článek od AOL propojený z Huffington Post (nyní vlastněný AOL). Pokud chcete získat heebie-jeebies, podívejte se na úvodní obrázek na této stránce. Text říká: „Praktici musí používat jehly vyrobené a vyrobené podle norem amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv, které vyžadují, aby jehly „byly sterilní, netoxické a označené pro jednorázové použití pouze kvalifikovanými odborníky“. Jehly mohou být sterilní, ale k čemu je sterilní jehla používaná holou rukou?

Podívejte se na přiloženou fotografii. Ten prostředníček nebudí důvěru. Není divu, že akupunktura je spojena s propuknutím infekcí hepatitidy C, hepatitidy B a MRSA. Většina obrázků akupunktury na tomto webu ukazuje, že akupunkturisté postrádají porozumění základní technice. Je těžké nakazit lidi injekcí. Uživatelé heroinu si každý den píchají bohatou bakteriální směs, aniž by dostali infekci. Je těžké infikovat pacienty v nemocnici odběry krve a IV. Ale pokud může dojít k infekci, stane se. A ty prsty, které se nedávno dostaly do nosu, vytrhly si zub nebo poškrábaly zadek, roznesou infekci jehlou akupunkturisty na jednoho nešťastného pacienta. Nejen, že se svět posunul kupředu k akupunktuře, vzal s sebou i uznání teorie zárodků.

Zdá se, že Huffington Post je imunní vůči pokroku v chápání všech takzvaných intergrativních léků nebo dokonce základní anatomie a fyziologie. Odkazují na video s názvem The Meridian System in Oriental Medicine. Mohli se spojit s anatomií skřetů nebo s fyziologií mozkomorů, pro všechny aplikace na realitu, které to představuje. Video je nesmyslné ve srovnání s přírodou, jak ji chápeme my. Svět se posunul dál.

Když Huffington Post zveřejnil absolutní nesmysl, musel jsem se divit, jak dobrá je jejich analýza v otázkách, jako je politika, válka, životní prostředí a další důležité oblasti. Vždy mě učili posuzovat muže podle společnosti, kterou drží. Mám stejný problém s mými místními novinami Oregonian, https://recenzeproduktu.top/ které publikují občasný nesmysl v rubrice Living. Často se pletou v infekčních chorobách, v oblasti, ve které mám odborné znalosti. Pokud se v oblastech, které znám, mýlí, mohu věřit jejich spisům o jiných tématech?

Až sérii dokončím, dám vám metaforicky vědět, co je alt med Temná věž.

Autor

Mark Crislip

Mark Crislip, MUDr.

Možná si vzpomínáte, že před týdnem kolega z SBM blogger Mark Crislip provedl skutečně zábavné odstranění článku homeopata, který nám měl poskytnout 50 faktů o homeopatii, které údajně potvrzují účinnost této nejúžasnější formy šarlatánství. Není divu, že se do zábavy chtěli pustit i jiní, vzhledem k tomu, jak odporně směšný a protkaný četnými logickými omyly homeopatův článek byl. To je důvod, proč prominentní australský skeptik Peter Bowditch, jehož web The Millenium Project je vždy zábavným čtením (až na to, že pouze jednou za týden nebo dva týdny jsou jeho aktualizace příliš řídké), nemohl odolat a pustit se do akce se svým odpověď na homeopatickou výzvu.

Bohužel, když narazil na „Fakt“ #25, Peter se tak smál, že ať se snažil sebevíc, prostě nemohl pokračovat ve své dekonstrukci. Slibuje však, že seznam dokončí v budoucím díle.

Autor

David Gorski

Úplné informace o Dr. Gorskim spolu s informacemi pro pacienty naleznete zde.David H. Gorski, MD, PhD, FACS je chirurgický onkolog na Barbara Ann Karmanos Cancer Institute se specializací na chirurgii rakoviny prsu, kde také působí jako styčný lékař Americké akademie chirurgů a také jako docent chirurgie a člen fakulty postgraduálního programu v biologii rakoviny na Wayne State University. Pokud jste potenciálním pacientem a našli jste tuto stránku prostřednictvím vyhledávání Google, podívejte se prosím na biografické informace Dr. Gorského, prohlášení týkající se jeho spisů a upozornění pro pacienty zde.

Nejprve Mitchell a Webb začali s homeopatií. Tento týden jsou to falešní (záměrná volba slov) „výživáři“:

Autor

David Gorski

Úplné informace o Dr. Gorskim spolu s informacemi pro pacienty naleznete zde.David H. Gorski, MD, PhD, FACS je chirurgický onkolog na Barbara Ann Karmanos Cancer Institute se specializací na chirurgii rakoviny prsu, kde také působí jako styčný lékař Americké akademie chirurgů a také jako docent chirurgie a člen fakulty postgraduálního programu v biologii rakoviny na Wayne State University. Pokud jste potenciálním pacientem a našli jste tuto stránku prostřednictvím vyhledávání Google, podívejte se prosím na biografické informace Dr. Gorského, prohlášení týkající se jeho spisů a upozornění pro pacienty zde.

Zdá se, že nemůžeme najít to, co hledáte. Možná pomůže hledání.

Hledat: Vyhledávání

New England Journal of Medicine (NEJM) vychází ve čtvrtek. Zmiňuji to proto, že toto je jeden z mála případů, kdy moje vlastní pondělky na tomto blogu bývají poměrně velkou výhodou. Pátky se střídají mezi dvěma nebo třemi různými blogery, a přestože jsou skvělí jako spisovatelé, blogeři a přátelé, nemají takovou králičí rychlost (a rozsah pozornosti), jakou dělám já, která by mi umožnila vidět článek publikovaný v NEJM ve čtvrtek a nechte si o něm napsat příspěvek do brzkého pátečního rána. To je samozřejmě dovednost, kterou jsem vypiloval ve své nepříliš supertajné jiné blogovací identitě; takže kdybych vlastnil páteční slot, mohl bych ho vytáhnout. Nicméně pondělní slot je dost dobrý, protože skoro vždy budu mít první trhlinu ve šťavnatých studiích a článcích publikovaných v NEJM před mými kolegy SBM partnery v kriminále, pokud se Stevu Novellovi v pátek nepodaří vytvořit něco pro svůj osobní blog, proklínat ho.

Nehledě na mou touhu být první s nejvíce, pokud jde o blogování o nových článcích, když jsem si tento týden prohlížel obsah NEJM, byl jsem šokován, když jsem uviděl článek, který mě přiměl přemýšlet, zda by redaktoři NEJM nemohli jen začínáme „chápat“ – jen trochu – pokud jde o „integrativní“ medicínu. Jak řekl náš vlastní Mark Crislip před více než týdnem:

Pokud spojíte fantazii s realitou, nevytvoříte instanci reality. Smícháte-li kravský koláč s jablečným koláčem, nebude mít kravský koláč lepší chuť; zhoršuje to jablečný koláč.

V poslední době jsem si však více oblíbil verzi, která nepoužívá vymyšlená slova jako „instanciovat“:

Pokud spojíte fantazii s realitou, neuděláte fantazii reálnější. Dočasně se vaše realita zdá být více založená na fantazii, ale realita nakonec vždy zvítězí.

Část o kravském koláči nepotřebuje žádnou změnu, i když si myslím, že zmrzlina funguje o něco lépe než jablečný koláč. Váš počet najetých kilometrů se může lišit. Neváhejte a vytvořte si vlastní metaforu inspirovanou Markovým.

V každém případě jsem v sekci Perspektiva viděl tři články o „pacientově zaměřené“ péči:

Cílově orientovaná péče o pacienty — Alternativní zdravotní výsledky David B. Reuben, M.D., a Mary E. Tinetti, M.D.Sdílené rozhodování — Vrchol péče zaměřené na pacienta Michael J. Barry, M.D., a Susan Edgman-Levitan, P.A.Definování „medicíny zaměřené na pacienta“ Charles L. Bardes, M.D.

Jak jsme já a několik mých kolegů bloggerů SBM zdůraznili, celý koncept péče zaměřené na pacienta, jakkoli je teoreticky hodnotný, je v praxi až příliš často kooptován zastánci nevědecké, pseudovědecké a víry. -založené způsoby zdravotní péče k ospravedlnění šarlatánství. Proto mě překvapil čtvrtý článek na seznamu:

Co je to alternativa? The Worldwide Web of Integrative Medicine od Ranjana Srivastava, F.R.A.C.P.

Když jsem viděl tento nadpis, čekal jsem spíše apologetiku o „integrativní“ medicíně. Místo toho jsem dostal článek, který by byl vhodný právě zde na tomto blogu, příspěvek o ženě, která se stala obětí pochybného testu propagovaného na „integračním“ veletrhu zdraví, a zničujících výsledcích tohoto testu. Proto mě to překvapilo.

Ostatně, podívejme se na rekord NEJM za posledních pár let. To, co je stále považováno za jeden z nejlepších lékařských časopisů na světě, ne-li za nejlepší, se zdá být obětí vědomého úsilí ze strany jeho redaktorů sesadit se z trůnu krále lékařských časopisů díky rostoucímu přijímání lékařských časopisů. spin kladený na lékařskou vědu těmi, kdo by v medicíně integrovali fantazii s realitou v naději na zlepšení medicíny. Bohužel pro ně má realita způsob, jak nakonec vždy zvítězit, stejně jako v Markově metafoře zvítězí kravský koláč.

Pro mě se první známka velkých potíží objevila v létě roku 2010, kdy NEJM zveřejnila na povrchu nevšední studii, která zjistila, že tai chi se zdá mít příznivý účinek na symptomy u pacientů s fibromyalgií. Opravdu si to dobře pamatuji, protože jeho vydání se časově shodovalo s mou cestou do Chicaga, kde jsem měl pozvanou přednášku s Chicago Skeptics, Women Thinking Free Foundation a CFI-Chicago. (Hele, když o tom tak přemýšlím, od té doby už uběhla dlouhá doba. Možná by mě skeptický tým chtěl pozvat znovu, abych promluvil.